×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲ اسفند - ۱۳۹۸  
true
false

شهر جدید پرند که از شهرستان های رباط کریم در ۳۳ کیلومتری تهران محسوب می شود، شهریور ۹۸ همه ۹۶ هزار واحد های مسکن مهر آن به اتمام می رسد و مترو آن نیز افتتاح می شود. کارتینگ و قلعه سنگی و دهکده گردشگری و اکسپو این شهر تازه ساز در کنار توسعه زیر ساخت های عمرانی و خدماتی و آموزشی و بهداشتی شهر، این سکونتگاه جدید را به مقصد نوین و مدرن شهری اطراف پایتخت تبدیل می کند.

پرند کجاست؟

پرند ، شهری تازه تاسیس در شهرستان رباط کریم است. این شهر، مثل پردیس و هشتگرد، از جمله شهر های جدید اطراف استان تهران است که تلاش می کند زندگی نوینی را برای علاقمندان به سکونت در اطراف پایتخت فراهم کند. شهری مدرن که سال به سال خدمات رفاهی، آموزشی، بهداشتی و اقامتی و تجاریش گسترش پیدا می کند و توسعه زیر ساخت های ارتباطی، عمرانی و حمل و نقل، پرند عصر ۱۴۰۰ را به شهری مدرن و سکونت گاهی دلپذیر برای ساکنان آینده تبدیل خواهد کرد.

فرصت‌های سرمایه گذاری، مسکونی و آینده شهر جدید پرند

(نقشه شهر جدید را مشاهده می کنید که ایستگاه قطار بین شهری در در نزدیکی بلوار شهید باهنر قرار داشته و فاصله کمی تا میدان امام خمینی شهر دارد. بلوار علامه مطهری و بلوار شهدا و بلوار علامه طباطبایی، از جمله خیابان های معروف در منطقه ۱ و ۲ پرند هستند)

منطقه ۳ و ۴ پرنده در محدوده بلوار جمهوری اسلامی

(منطقه ۳ و ۴ پرنده در محدوده بلوار جمهوری اسلامی و بلوار شهید چمران قرار دارد)

منطقه ۵ این شهر جدید حد فاصل خیابات جمهوری اسلامی و خیابان انبیا

(منطقه ۵ این شهر جدید حد فاصل خیابات جمهوری اسلامی و خیابان انبیا قرار دارد)

منطقه ۶ پرند در طرح توسعه ۹۹ ساله قرار دارد

(منطقه ۶ در طرح توسعه ۹۹ ساله قرار دارد و خیابان انبیا، بلوار جمهوری اسلامی و بلوار شهید دکتر باهنر در این محدوده قرار دارد)

افزایش روند ساخت و تحویل واحد های مسکن مهر پرند

(اگر می خواهید ببینید که شماره هایی که در عکس بالا در منطقه ۶ مشخص شده است، مربوط به چه ارگانی است، جدول بالا، اطلاعات لازم را درباره شماره های ۱۵۸ تا ۱۹۰ در اختیار شما قرار می دهد)

حتما بخوانید : تسهیلات « وام مسکن یکم »

نقشه کامل شهر پرند را با آخرین جزییات در این PDF مشاهده کنید.

درباره این شهر، خیلی در اخبار می شنویم و میبینیم. مرداد ماه نود و هفت بود که ۴ عضو شورای اسلامی شهر پرند دستگیر شدند. سخنگوی قضایی مجلس شورای  اسلامی از اختلاس میلیاردی در شهرداری آن خبر داده بود.

شهر پرند، در جنوب غربی پایتخت

تقریبا ارتباط بین مترو ایستگاه صادقیه تهران با شهر های جدید در سال های آینده، زیر ۹۰ دقیقه می رسد و این یعنی کاهش هزینه های زندگی برای افرادی که توانایی پرداخت هزینه های سرسام آور اجاره مسکن در مناطق بیست و دو گانه شهر تهران را ندارند و به دنبال مکانی خوش آب و هوا و پاک برای زندگی شاد و با نشاط هستند.

شهر پرند ، در جنوب غربی پایتخت و در کیلومتر سی آزاد راه تهران و ساوه قرار گرفته است. نزدیکی به تهران سبب شده تا پرند ، در فهرست اولویت های انتخاب سکونت گاه جدید و ارزان در اطراف تهران قرار گرفته و شهر های مهاجر فرست به تهران، از این شهر برای اقامت بلند مدت استفاده  کنند.

بودجه شهرداری پرند در سال ۱۳۹۸، حدود صد و هشتاد میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود هفتاد درصد افزایش را نشان می دهد. ۷۰ درصد اعتبارات شهرداری پرند در سال ۱۳۹۸، مربوط به پروژه های عمرانی است و این به معنای تسریع و تسهیل روند توسعه این شهر جدید در سال های پایانی سده سیزده هجری شمسی می باشد.

ویژگی های شهر پرند

روند مهاجرت داخلی (domestic immigration) که در یک دهه اخیر از شهر های مهاجر فرست به استان های مهاجر پذیر مثل تهران افزایش یافته است، سبب شده تا تهران، میعادگاه  مهاجران از شهرهای جنوبی باشد.

اکنون با افزایش ۱۰۰۰ درصدی قیمت مسکن در یک دهه اخیر، شاهد رشد قابل ملاحظه ساخت و ساز واحد های مسکونی و تجاری در اطراف تهران هستیم که پرندو  پردیس و هشتگرد، تنها مشتی نمونه خروار است. شما در سال ۹۸، احتمالا بتوانید با ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان، یک واحد مسکونی نوساز در یکی از شهرهای جدید اطراف تهران بخرید.

اما احتمال این که با همین پول، حتی در سال ۱۳۹۹ بتوانید در این نقاط، خانه ای تهیه کنید، ضعیف است. پس با رویکرد فاکتور سود آتی، تلاش کنید که از فرصت های سرمایه گذاری ارزان قیمت در پرند و پردیس و هشتگرد، برای عصر ۱۴۰۰ استفاده کرده و سرمایه خود را با روند رشد مسکن، افزایش دهید.

فرصت های سرمایه گذاری پرند

افزایش روند ساخت و تحویل  واحد های مسکن مهر پرند

از نود و شش هزار  واحد مسکونی مسکن مهر پرند ، هفتاد هزار واحد تا اسفند ۹۷ تحویل متقاضیان شده است و بقیه واحد ها نیز تا شهریور ۱۳۹۸ در اختیار مردم قرار می گیرد و پرونده مسکن مهر پرند ، به اتمام می رسد. اکنون بیش از ۱۵۰ هزار نفر در این شهر ساکن هستند و انتظار می رود با تکمیل مترو و گسترش زیر ساخت های عمرانی و ارتباطی و خدماتی و تجاری و بهداشتی، ظرف یک دهه آینده جمعیت پرند از مرز ۱ میلیون نفر فرا تر رود.

ویژگی های شهر پرند

 • نزدیکی به تهران
 • نزدیکی با شهرستان زرندیه استان مرکزی
 • احداث نیروگاه پرند با مشارکت شرکت مپنا
 • رونق کارگاه های عمومی و تخصصی صنعتی و خدماتی در سال های آینده
 • میزان بارندگی ۲۰۰ میلیمتری
 • ارتفاع از سطح دریا حدود ۱۱۰۰ متر
 • شیب زمین کم تر از ۵ درصد
 • توسعه زیر ساخت های ارتباطی و حمل و نقل که زیست ارزان نزدیک تهران را خلق می کند.

فرصت های سرمایه گذاری پرند

پرند ، بیش از هفده هزار هکتار مساحت داشته و بخش مسکونی و شهرک صنعتی دارد. در واقع اکثر شهر های جدید که در ایران ساخته می شود، نه فقط در تهران، بلکه در نقاط مختلف کشور، با این هدف احداث می شود که بار اقتصاد ملی را به دوش بکشد و کارگاه ها و شرکت های دانش بنیان و پارک های فناوری در اطراف واحد های مسکونی احداث می شود.

پرند ، زمینی با شیب مناسب است. خاک آن برای بلند مرتبه سازی مطلوب بوده و آزاد راه های خوبی هر چند با ترافیک، از تهران به سمت آن در دسترس است. دسترسی پرند به آزاد راه تهران و ساوه و تهران و قم سبب می شود که یکی از برترین شهر های جدید ایران، شما را از شر آلودگی نیمه دوم سال تهران و ترافیک سرسام آور و شلوغی های آن در کنار گرانی کالا و خدماتش، رها کند.

شهر پرند که اکنون ایستگاه مترو شهری تهران و حومه نیز به آن رسیده است، به فرودگاه بین المللی امام خمینی نزدیک است. شهر فرودگاهی امام خمینی، اکنون با هتل های ۵ ستاره و شرکت های کترینگ و خدماتی و غیره، یک مقصد کسب و کار خوب در حوزه گردشگری است.

یادتان باشد که توریست های ۱۹۰ کشور دنیا در قالب VOA: VISA  ON ARRIVAL، بدون روادید به ایران سفر می کنند و این یعنی آینده فوق العاده صنعت گردشگری ایران که کانال ورودی آن، فرودگاه بین المللی امام خمینی (بزرگ ترین فرودگاه ایران) است.

نمایشگاه بین المللی پرند ، مجموعه ورزشی بزرگ و پروژه های تفریحی و گردشگری که در افق ۱۰ ساله راه اندازی خواهد شد، این شهر را به اقامتگاه  صنعتی، تجاری و تفریحی خوبی در اطراف تهران تبدیل خواهد کرد و موقعیت جغرافیایی خاص آن، بر ظرفیت هایش می افزاید.

طراحی معماری شهری به گونه ای بوده که از امکانات جغرافیایی به خوبی استفاده شود تا واحد های مسکونی، میزبان شایسته ای برای ساکنان آینده آن باشد. اگر چه این شهر را باید کلکسیونی از ایرادات طراحی شهری و زیست محیطی دانست، اما آرام آرام، مشکلاتش کم و شهری زیست پذیر برای شهروند مشارکت پذیر می شود.

اگر به دنبال سرمایه گذاری در این شهر هستید، از پروژه های صنعتی و گردشگری و بهداشتی آن استفاده کنید:

 • برنامه احداث بیمارستان های ۳۰۰ تختخوابی بین المللی فوق تخصصی
 • ساخت پارک حنگلی در فاصله فاز های ۳ و ۴
 • ساخت هتل ۵ ستاره بین المللی ۱۰۰ اتاقه برای جذب مسافران ورودی بین المللی و داخلی تهران.
 • ساخت دریاچه مصنوعی بزرگ پرند
 • ساخت دیسنی لند پرند در اراضی جدید
 • ساخت دهکده المپیک برای انتقال دهکده المپیک تهران به این شهر
 • ساخت سینماهای رو باز
 • فرصت سرمایه گذاری در ناحیه یک صد و پنجاه هکتاری شرکت عمران شهر جدید پرند.
 • فرصت سرمایه گذاری در نمایشگاه اکسپو پرند در مساحتی به وسعت ۳۰۰ هکتار

اماکن ورزشی پرند

 • باشگاه ورزشی بهشت در میدان بهشت
 • کارتینگ بین المللی پرند نزدیک دانشگاه آزاد اسلامی
 • مجموعه ورزشی دلفین در نزدیکی میدان استقلال
 • سالن ورزشی الغدیر نزدیک میدان امام خمینی (ره)

از کارتینگ تا قلعه سنگی پرند

اگر شما به جنوب دانشگاه آزاد اسلامی بروید، با مجموعه ورزشی تفریحی کارتینگ پرند آشنا می شوید که پیستی ۲ کیلومتری برای آن طراحی شده است و فضای تفریحی و سرگرمی مدرنی برایش در نظر گرفته اند. کارتینگ پرند ، با رویکرد برگزاری رقابت های بین المللی طراحی شده و به نظر می رسد، اگر منطقه  بیست و دو تهران را تهران نوین باید بدانیم (بخاطر دریاچه خلیج فارس و ایران مال و برج های متعدد)، این شهر را باید پایتخت گردشگری آینده اطراف تهران باید منظور کنیم.

طولانی ترین پیست بین المللی کارتینگ جهان در شهر پرند است و لیسانس A از فدراسیون جهاتی اتومبیلرانی دارد.  مترو آن که با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در فاز سوم تا اسفند ۹۷ مواجه شده است، ادامه خط ۱ (قرمز رنگ) مترو تهران است. شما را از ایستگاه شاهد (حرم حضرت امام) به فرودگاه امام خمینی و این شهر می آورد. قطار برقی تهران به  PARAND، پنجاه و سه کیلومتر طول دارد.

حتما بخوانید : ۵۰ اصطلاح مهم بورس

از کارتینگ تا قلعه سنگی پرند

یکی  از مقصدهای گردشگری معروف آینده پرند ، قلعه  سنگی  پرند  است که نماد معماری ایرانی و اسلامی با قدمت یک  هزار سال  است. مرمت این قلعه از سال ۱۳۸۲ در  دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران قرار دارد. معماری ۲۳ اسکت اسان تا چاه آب ۱۵۰۰ ساله، همه این ها بخشی از تاریخ پر رمز و راز این مجموعه باستانی را روایت می کند.

قلعه سنگی پرند را باید هویت این سکونت گاه مدرن و جدید اطراف تهران دانست. فرماندار رباط کریم در سال ۱۳۹۶ از مراحل پایانی تکمیل پرنده  ثبت جهانی کاروانسراهای راه ابریشم به  منظور ثبت جهانی قلعه سنگی  پرند خبر داده بود. اساتید مرمت و باستان شناسی، از قلعه سنگی پرند به عنوان یک دانشگاه تاریخی یاد می کنند که هم چون شهر سوخته سیستانی ها، درس های بسیاری برای امروزی ها و آیندگان دارد.

نکته جالب درباره پرند و اثر باستانی معروفش آن است که قلعه سنگی پرند ، برترین پروژه فعال کشوری سازمان میراث فرهنگی است که ۲ دهه توسط دانشجویانی از دو نسل، روی آن کار پژوهشی و مطالعاتی انجام شده و این فرآیند ادامه دارد و کد بندی ۴۰ هزار قطعه سفال کشف شده، تنها مشتی نمونه خروار است.

درهای قلعه سنگی پرند برای بازدید عموم، مهر ماه سال ۱۳۹۹ گشوده خواهد شد که قطعا رشد گردشگری بین المللی پرند را به ارمغان خواهد آورد. اگر به دنبال سرمایه گذاری در عرصه  گردشگری  هستید، زمین های  اطراف این قلعه می تواند یک انتخاب هوشمندانه برای ارائه خدمات توریستی به گردشگران باشد.

کوتاه از کارتینگ پرند

کوتاه از کارتینگ پرند

چون در این گفتار، از کارتینگ گفتیم، مناسب  است کمی درباره این ظرفیت گردشگری و هیجان انگیز شهر پرند بدانیم. کارتینگ، ورزش لاکچری گردهای تهران و مراکز استان های کشور بوده و اکنون این فرصت در اختیاار ساکنان پرنده هم قرار دارد. اگر به اتوبان تهران ساوه بروید، بعد از عوارضی دوم، کارتینگ بین المللی پرند ، در خدمت شما خواهد بود. این ورزش موتوری جذاب و محبوب جوانان ها، از ساعت  ۹ صبح تا ۱۱ شب، در دسترس علاقمندان است.

برنامه های کارتینگ پرند

صفحه اینستاگرام این مجموعه را در این لینک دنبال کنید. کارتینگ پرند هم در این نشانی در دسترس خواهد بود. برگزاری مسابقات ورزشی (رنتال) در طول سال، از جمله برنامه های کارتینگ پرند است. در این مجموعه، رژه ماشین های کلاسیک هم در طول سال داریم که برنامه جذابی برای علاقمندان به ماشین های کلاسیک است.

 درباره کارتینگ پرند

شهرداری پرند

شهرداری پرند
 • سایت شهرداری: IR
 • پست الکترونیک شهرداری: INFO@PARAND.IR
 • تلفن: ۵۶۹۳۲۸۴۰
 • فکس: ۵۶۹۳۰۰۴۹
 • سامانه پیامکی: ۱۰۰۴۱۴۹

پیشنهاداتی به شهرداری و شورای اسلامی شهر

 • اطلاع رسانی دو زبانه فعالیت های عمرانی، سرمایه گذاری، گردشگری و خدماتی شهر در فضای مجازی در دستور کار مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر قرار بگیرد
 • برنامه ای توسعه ای شهر به صورت گسترده در شبکه های  اجتماعی محبوب ایرانیان (توییتراینستاگرام) اطلاع رسانی شود.
 • هشتگ PARAND باید کلکسیون و جشنواره ای از تصاویر و ویدیوهای افتتاح پروژه ها و طرح های عمرانی و خدماتی و تجاری این شهر جدید باشید.
 • شفاف سازی فرآیند ها مثل برنامه ای که شهرداری قم و تهران و اصفهان در دستور کار قرار داده است، در شهرداری و شورای اسلامی شهر، دنبال شود.
 • با توجه به اختلاس های اعضای سابق شورای شهر، فیش حقوقی و رزومه و اطلاعات اعضای جدید، به منظور شفافیت سازی و آگاهی عمومی، منتشر شود.
 • به منظور تکریم ارباب رجوع و توسعه دولت الکترونیک پرند ، خدمات الکترونیکی شهرداری و شورای شهر به شهروندان این شهر، توسعه یابد.
 • فایل معرفی فرصت های سرمایه گذاری این شهر با جزییات کامل دو زبانه در قالب PDF‌ در دسترس همگان باشد.
 • تبلیغ فعالیت های تجاری، فرهنگی، خدماتی، بهداشتی و درمانی این شهر در ژورنال های ملی و سایت های دولتی، اطلاع رسانی مالتی مدیا شود.

به امید آن که رونق شهرهای جدید اطراف تهران، زمینه انتقال پایتخت به شهرهای جدید و کاهش بار ترافیکی و آلودگی هوای پایتخت ۲۳۴ ساله تهران را به ارمغان آورد.

منبع: اقتصادشهروند

انتهای پیام/

منبع خبر : اقتصادشهروند
true
true
true
true
 1. بنده خدا

  داداش قیمت خونه هاشم میزدی آمارش دستمون بیاد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true