×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲ اسفند - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش پرند خبر، پیرو جلسات متعدد گذشته بین شرکت عمران شهرهای جدید و شهرداری پرند، در دفتر امام جمعه تفاهم نامه تحویل فازهای سه تا شش به شهرداری توسط سعید آگشته شهردار و محسن وطن‌خواهی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند، فریبا مرادپوررئیس شورای اسلامی شهرپرندو به همراه امام جمعه پرند امضا شد.

حجت‌الاسلام عبداله‌زاده‌پاشاکی که بارها عمده مشکلات شهر و گرفتاری‌های ساکنین پرند را ناشی از نبود مدیریت یکپارچه شهری عنوان کرده بود، اظهار کرد: امیدواریم با قدم خوبی که برداشته شد عمده مشکلات شهری پرند حل و توسط مدیریت شهر شاهد پیشرفت پرند باشیم.

گفتنی است بخش هایی از این تفاهم‌نامه ۲۳ بندی در پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری پرنده به شرح درج شده است که جهت اطلاع خوانندگان پرندخبر عینا در ذیل آمده است.

بخش‌هایی از تفاهم‌نامه:

بر اساس این گزارش، تکمیل باقیمانده پروژه های آماده سازی فازهای ۳ تا ۶ توسط شرکت عمران اولین بند این تفاهم نامه بود.

کلیه آماده سازی ها از قبیل جدول، نهر، خیابان و معابر اصلی و فرعی و کمربندی ها و احداث جاده سلامت (پیاده روی و دوچرخه سواری) به عهده شرکت عمران بوده که می بایست بر اساس برنامه زمانبندی شدۀ شهرداری، اقدام و اجرا گردد و همچنین اجرای تقاطع های غیر همسطح در طرح جامع توسط شرکت عمران اجرا می گردد.
طبق این تفاهم نامه شرکت عمران مؤظف شد تا ظرف مدت سه ماه با رعایت تشریفات قانونی نسبت به انتخاب پیمانکار ذیصلاح جهت تکمیل، لکه گیری و اصلاح (آسفالت، جداول، رنگ آمیزی، خط کشی، ساخت و ترمیم پل ها) اقدام نماید و کلیه معابر فازهای ۳ تا ۶ را از طریق تشریفات قانونی و عقد قرارداد با پیمانکار ذیصلاح مورد تکمیل، لکه گیری و اصلاح قرار دهد.
شرکت عمران می بایست سریعاً نسبت به تحویل اراضی مشخص شده جهت تهاتر پیش خرید پروانه به قیمت کارشناسی اقدام کند.  
با توجه به ضرورت استقرار ماشین آلات آتش نشانی مناسب در شهر جهت خدمت رسانی به موقع، شرکت عمران همکاری و مساعدت لازم در ارتباط با تأمین ایمنی شهر در مقابل خطرات (خرید ماشین آلات) تا سقف ۲۰۰ میلیارد ریال بعمل آورد.
در بندی دیگر از تفاهم نامه، جهت کمک به تسریع انجام آماده سازی اراضی عمومی شهر و اراضی مسکن مهر، شهرداری می بایست اولویت معابر اصلیِ نیازمند آماده سازی خود را با توجه به وضعیت اسکان جمعیت در قالب نقشه اولویت بندی به شرکت عمران اعلام نموده و شرکت عمران نیز نسبت به اجرا و تکمیل آماده سازی معابر مطابق اولویت بندی شهرداری اقدام نماید که این اراضی حداکثر ظرف مدت دو سال از زمان انعقاد تفاهم نامه تکمیل و به شهرداری تحویل داده خواهد شد.   
همچنین مقرر شد تا در تمام فازهای صفر تا ۶ در هر فاز ۲ بیلبورد همسان با تابلوها و بیلبوردهای تبلیغاتی شهرداری که شکل و اندازه و سازه آن زیر نظر شهرداری و جانمایی آن با نظر طرفین در اختیار شرکت عمران قرار گیرد و هزینه های نگهداری و ساخت آن توسط شرکت عمران انجام گیرد.
پرداخت کلیه صورت وضعیت های پیمانکاران رفت و روب، فضای سبز و پسماند در فازهای ۳ تا ۶ تا پایان مدت قرارداد جاری به عهده شرکت عمران و نظارت و مدیریت اجرایی به عهده شهرداری خواهد بود.
در این تفاهم نامه در خصوص مدیریت بازارچه ها و کانکس های موقت دایر در فازهای ۳ تا ۶، مقرر شد مدیریت و عواید کلیه این فازها (از تاریخ تحویل) به عهده شهرداری باشد و شهرداری برابر قوانین موضوعه نسبت به مستاجرین و عواید ناشی از قراردادها اقدام قانونی نماید.
تحویلِ کلیه فضاهای سبز ایجاد شده و باقیماندۀ پارک ها و دریاچه شهر و فضاهای سبز ایجاد نشده به شهرداری در محدوده شهر حداکثر در یک دوره زمانی پنج ساله به شهرداری از دیگر بندهای این قرارداد است که در گام اول (سال ۱۳۹۸ شروع عملیات اجرایی) در سطح ۵۵ هکتار فضاهای سبز پروژه های مشارکتی با اولویت بندی های اعلام شدۀ شهرداری، توسط شرکت عمران ساخته خواهد شد.  
همچنین کلیه اراضی واقع کاربری تجهیزات شهری به شهرداری تحویل داده خواهد شد و شرکت عمران می بایست به تناسب مابقی اراضی کابری تجهیزات شهری که قبلاً به غیر واگذار شده از اراضی و املاک خود و همچنین مجموع زمین های تجهیزات شهری را بعلاوه ۵ هکتار به شهرداری تحویل دهد.
از مهمترین بندهای دیگر این تفاهم نامه می توان به اجرای خط انتقال پساب از تصفیه خانه پرند و مخازن نگهداری آن در سال جاری به منظور تأمین آب پایدار آبیاری فضای سبز توسط شرکت عمران، اجرای عملیات تقاطع غیر همسطح شهرک صنعتی در پروژه های سال جاری توسط شرکت عمران، تحویل مجموعه فرهنگی و ورزشی انقلاب پرند با کلیه مستحدثات و تجهیزات به شهرداری و امکان بهره برداری رایگان توسط شرکت عمران از این مجموعه، دریافت ۲۰ درصد از هزینه پروانه پروژه های مشارکتی به صورت نقدی از شریک، ۵۰ درصد بصورت تهاتر از محل پیش خرید پروانه و ۳۰ درصد از مشارکت دو جانبه جهت توسعه و تشویق سرمایه گذاری شهرداری پرند، واگذاری اسناد فضای سبز و اراضی تحویلی اعم از فرهنگی، ورزشی و تجهیزات شهری به صورت رسمی به شهرداری، تحویل ده هکتار زمین در اراضی حریم به صورت رایگان به شهرداری جهت انتقال بخشی از صنوف مزاحم ظرف مدت حاکثر یک ماه، تحویل اراضی اداری جهت ساخت مجتمع های اداری (شهرداریهای نواحی در کلیه فازها) به صورت رایگان به شهرداری، تحویل ساختمان های در اختیار شهرداری برابر تعهدات دو سازمان به شهرداری، تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی (مترو – ریل باس) معادل ۵ میلیارد تومان توسط شرکت عمران، تعیین شهرداری پرند به عنوان ناظر عالی در کلیه قراردادهای شرکت عمران که مرتبط با آماده سازی و تکمیل فضای سبز و همچنین نگهداری شهر منعقد گردیده یا می گردد، واگذاری زمین فرهنگی دور میدان امام خمینی (ره) به صورت رایگان به شهرداری اشاره نمود.
گفتنی است که کلیه تعهدات ذاتی شرکت عمران بعد از امضای تفاهم نامه همچنان پابرجاست.
لازم به ذکر است که جهت نظارت بر حسن انجام این تفاهم نامه، هیئتی متشکل از شهرداری، نماینده شورای شهر، مدیرعامل و  نماینده هیئت مدیره شرکت عمران، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران، نماینده استانداری تهران و نماینده مجلس شورای اسلامی تشکیل و وظیفه نظارت و پیگیری انجام تعهدات دو طرف را بعهده داشته و خواهد داشت.

منابع: روابط عمومی دفاتر امام جمعه و شهرداری پرند

انتهای پیام/

true
true
true
true
 1. محدثه

  سلام.واقعا تحویل دادند من باور نمیکنم.همش سرکاره.چرا یهویی همه فازها با هم ..خنده اره خوب.هنوز کلی مشکلات عمرانی هست…

 2. مهلوجی

  شهرداری چی داره که شهرو بهش دادند.
  آقا اول بزارید خونه هامونو تحویل بدن بعد..فعلا سازمان عمران به تعهداتش عمل کنه بعد تحویل بدن..ما فاز ۵ نگران این تحولاتیم…کارهای ما رو کی تو شهر انجام میده شهرداری به فاز یک و دو نمیرسه چه برسه به ما..آقا به مسئولان اینا رو بگید

 3. رهگذر پرندی

  یعنی این زنه چهارتا مثل شما رو داشته باشه وزیر هم میشه ، عکس بهتری نداشتید برای تیتر یک

 4. Salamati

  آقا چرا این میوه فروشهای مسیر ورود پرند را جمع نمی‌کنند حتی یه میوه فروش آلاچیق رو برداشته کرده خونه خودش. چراشهرداری اینها رو که شهر رو خراب کردند جمع نمیکند؟

  • roroi1361

   سلام حتما مورد پیگیری قرار خواهد گرفت سپاس از توجهتان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true